Balandžio 14 d.

„Augu internete“: daugiau mokytojų, daugiau patirties

Balandžio 14 d. „Augu internete" iniciatyvos mokytojai, dalinosi patirtimi, kaip sekasi vesti pamokas vaikams apie saugų elgesį internete. Iniciatyvoje dalyvaujančių darbuotojų įžvalgos buvo naudingos ir ne vieną dešimtį pamokų pravedusiems „senbuviams", ir naujai prisijungusiems kolegoms.

Renginyje dalyvavo iniciatyvos „Augu internete" partnerės „Vaikų linijos" psichologė Jurgita Smiltė. Ji patarė, kaip reaguoti į specifinius vaikų klausimus ar kaip elgtis tam tikrose situacijose, ką sakyti. Mokytojams itin pravertė Jurgitos pateikti pavyzdžiai, su kokiomis realiomis problemomis susiduria vaikai, skambinantys į „Vaikų liniją". Pavyzdžiui, kokiais būdais yra išviliojamos intymios vaikų nuotraukos ir kaip vėliau jos tampa manipuliavimo ar net šantažo įrankiu; į kokias uždaras savęs žalojimo „žaidimų" grupes įviliojami vaikai. Žinodami, į kokias keblias situacijas patenka vaikai, patys galėsime geriau patarti.

Šiemet „Telia" kolegų, dalyvaujančių iniciatyvoje „Augu internete" dėka apie saugų elgesį internete ir internetines patyčias jau pasikalbėjome su daugiau nei 24 000 vaikų! Aplankytos 35 mokyklos 13-oje Lietuvos miestų ir miestelių, surengtos 6 tiesioginės interaktyvios vaizdo pamokos, 2 pranešimai renginyje. Poreikis apie tai kalbėti – išties didelis. Tad kuo mūsų bus daugiau, tuo daugiau širdžių ir protų pasieksime.