2017 m. sausio 1 d.

Padedame kurti saugesnę gimnaziją

Apie internete slypinčius pavojus, riziką priklausant įvairiems socialiniams tinklams, patyčias internete 4 ir 5 klasių mokiniams, bei mokyklos mokytojams informacines paskaitas gimnazijoje skaito IT ir telekomunikacijų bendrovės „Telia“, vyresnysis analitikas dr. Arūnas Požėra.

„Ekspertas mokiniams papasakojo kaip pasikeitė kompiuterių įranga, dalys. Jis pateikė daug naudingos informacijos apie tai, kaip reikia saugiai elgtis ir bendrauti internete. Svečias patarė dažniau keisti slaptažodžius, nevartoti vieno slaptažodžio visiems prisijungimams. Mokiniai sužinojo kaip saugiai rašyti ir atsakyti į žinutes, kokie virusai gali būti pavojingi kompiuteriams bei telefonams, paaiškino mokiniams, kad negalima spausti nuorodos, jei neesi įsitikinęs, kad ją atsiuntė tavo draugas.

Lektorius priminė apie patyčias, kur vaikai nenoromis tampa jų dalyviais, paragino nebijoti kreiptis į mokytojus, tėvus, gavus keistus pasiūlymus internete bei papasakojo kelias tikras istorijas.“,- mintimis apie netradicinę pamoką dalinosi 4c klasės mokytoja Lina Tvarkūnenė.

Tai puikus tėvų ir gimnazijos bendradarbiavimo pavyzdys, kuriant saugesnę mokyklą. Paskaitų ciklas, pradėtas 2017-01-17 d. ir skirtas Saugesnio interneto dienai, kuri Lietuvoje minima vasario 7d.

Undinė Diana Tumavičienė
Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui